Hakkımızda

Bizi Yakından Tanıyın

HAKKIMIZDA

Biz Kimiz?

Image

Perla Fruit, 1980’li yıllardan bu yana yaş meyve ve sebze ihracat tecrübesine sahip Kerim Taner ve Hamdi Taner tarafından 2019 yılında Bursa’da kurulmuştur.

Avrupa ülkeleri başta olmak üzere, Uzakdoğu, Orta Doğu ve Kuzey Amerika’da 30’dan fazla ülkede süper market zincirlerine yaş meyve ve sebze ihracatı yapmakta olan Perla Fruit, geniş bir ürün tedarik yelpazesine sahiptir. Kiraz, Bursa Siyah İnciri ve salkım domates başlıca ürünler olmakla birlikte maviyemiş, Malatya Kayısı, nar, göbek marul, armut, ayva, çekirdeksiz karpuz ve diğer sebze kalemlerinin tedarikini yapmaktadır.

Hem yurt içi hem de yurt dışı ürün tedarikinde en öncelikli ve önemli konu ‘gıda güvenliği'dir. Meyve ve sebzelerin kalıntı kontrolünü en etkin şekilde yapabilmek için Uludağ Üniversitesi kampüsünde yer alan ULUTEK Teknoloji Geliştirme Merkezi’nde, Perla Fruit Gıda Kontrol Laboratuvarı kurulmuştur. 2020 yılında kurulan gıda kontrol laboratuvarı, bakanlık yetkilerini ve Türkak Akreditasyonunu almıştır. Perla Fruit, Türkiye’nin ilk ve tek kendi akredite gıda kontrol laboratuvarına sahip ihracatçısı konumuna gelmiştir.

Tüm meyve ve sebze paketlemeleri Bursa’da bulunan paketleme tesisinde yapılmaktadır. Perla Fruit Bursa Tesisi, yaklaşık 10.000 metrekare kapalı alana sahiptir. Son teknoloji, paketleme makineleri ile sezonluk 8.000 ton kiraz, 5.000 ton siyah incir paketleme kapasitesine sahiptir. Yeşil ekonomi ve sürdürülebilir dünya projelerinde de öne çıkan tesis, yıllık enerji tüketiminin yüzde 70’ini Serme tesisinde kurulan güneş panellerinden karşılamaktadır. Tesiste kullanılan meyve sebze yıkama suyunun da yüzde 70’inin yeniden kazanımına odaklanan Perla Fruit, karbon ayak izini azaltmaya yönelik çalışmalarını da sürdürmektedir.

2019 yılında kurulan ve genç bir şirket olan Perla Fruit, sektör tecrübesi bulunan, yenilikçi ve dinamik bir kadroya sahiptir. 3 yıllık süre içinde, Uludağ İhracatçılar Birliği’ne bağlı ihracatçılar arasında, 2022 yılı ihracat birincisi olmuştur. 2020-2022 yıllarında incir ihracat rekoru kırarak ihracat liderliğini göğüslemiştir. Genç ve kadın istihdamına önem veren Perla Fruit şirketinde, çalışanların yaş ortalaması 37 olup, tam zamanlı çalışanların yüzde 45’i, mevsimlik çalışanların, yüzde 78’i ise kadınlardan oluşmaktadır.

Misyonumuz

Perla Fruit AŞ. gıda güvenliğine önem veren bir işletme olarak, güvenli gıdayı müşterilerine tedarik edip, sağlıklı nesiller oluşturmayı hedeflemektedir.

Vizyonumuz

Perla Fruit AŞ. müşterilerine güvenli ve kaliteli ürünler sunmayı, müşterilerin talep ve beklentilerini inovasyon ışığında karşılamayı, izlenebilir ve sürdürülebilir tedarik zinciri yönetimi hizmetleri sunmayı ve tüm Avrupa Birliği düzenlemelerini uygulamayı vizyon olarak belirlemiştir.

Kurucularımız

Şerit

Yaklaşık 50 yıllık yaş meyve ve sebze üretim, paketleme ve ihracat tecrübesine sahip Taner Ailesi mensupları Kerim Taner ve Hamdi Taner tarafından 2019 yılında kurulan Perla Fruit, tüm taze meyve ve sebze tedarik faaliyetlerine ürün portföylerini genişleterek devam etmektedir.

Kerim Taner
Kerim TanerYönetim Kurulu Başkanı
Hamdi Taner
Hamdi TanerGenel Müdür

SON TEKNOLOJİ

Üretim Tesisimiz

Image

Perla Fruit meyve ve sebze paketleme ve depolama tesisi Bursa’nın Kestel ilçesine bağlı Serme Köyünde bulunmaktadır.

Üretim Tesisi (Fabrika)

Serme Mah. Kahraman Cad. No:29/2 16450 Kestel, Bursa/Türkiye
+90 224 502 18 88

Laboratuvar

Uludağ Üniversitesi Ulutek Teknopark No:302, 16120 Nilüfer, Bursa / Türkiye
+90 224 442 90 02

+90 224 502 18 88

Müşteri Hizmetleri

info@perlafruit.com

E-Posta Adresimiz